Картоплесаджалка стрічкова

Адрес:
ул. Дружбы, 5
г. Полтава, Украина

Fabricando fabricamur

Созидая, мы творим самих себя

15февраля

Картоплесаджалка стрічкова

Картоплесаджалка стрічкова

Виробів для саджання картоплі на сьогодні є досить багато. Деякі є доволі примітивними, інші - значно складнішими. Одні мають агрегат у вигляді найменш потужного мотоблоку, інші розроблені спеціально під певну модель трактора.

Загальні відомості

Такий виріб, як картоплесаджалка стрічкова розроблений під мотоблок чи мототрактор типу: «Зірка-105», «Зірка-135», «Кентавр», «Булат», «Зірка-61», «Зубр», «Форте» і т. д. При цьому агрегат може бути як із бензиновим двигуном, так і з дизельним. Швидкість руху для висаджування картоплі – менше 3 км/год. Вага виробу 40 кг. Кріплення до агрегату відбувається за рахунок спеціального з'єднувального вузла, який виконаний під конкретній вид мотоблоку чи мототрактора.


kartoplesadzhalka1

Фото 1. Вузол кріплення для агрегату «Зирка-61»

Стрічкова картоплесаджалка може висаджувати картоплю з кроком  250 чи 320 мм, залежно від налаштування ланцюга, що встановлюється на привідну зірочку.

kartoplesadzhalka2

Фото 2. Привідна зірочка та ланцюг

Бункер саджалки має місткість в 20 л та виконаний у конічній формі, що сприяє навіть при мінімальній кількості посадкової картоплі завжди залишатись їй внизу бункера, де відбувається забір для висадки.

kartoplesadzhalka3

Фото 3. Бункер

Ширина колії в стрічковій картоплесаджалці має два розміри. Це залежить від розташування коліс (грунтозачепів) на привідному валу; можна налаштувати розмір 550 або 650 мм. Глибина посадки картоплі залежить від вузла, як "сошник". Він може розташовуватися на рамі картоплесаджалки у трьох положеннях та задавати глибину на 50 мм, 75 мм, 100 мм.

Конструктивні особливості

Конструкція стрічкової картоплесаджалки являє собою достатньо жорстку раму з приєднаним до неї за допомогою зварювання бункером. Також на рамі є фаркоп для монтажу вузла приєднання саджалки до агрегату.

kartoplesadzhalka4

Фото 4. Рама (вигляд спереду)

Позаду на рамі розташоване кріплення для дискових окучників та ручка, що є допоміжною (наприклад, коли потрібно завантажити саджалку в причіп автомобіля після роботи в полі.

kartoplesadzhalka5

Фото 5. Рама (вигляд ззаду)

До нижньої частини рами кріпиться нижній барабан разом із транспортувальними колесами. Основою барабану є привідний вал, на який монтуються грунтозачепи. Також на валу кріпляться: привідна зірочка, рамка з колесами, підшипникові опори валу. На рамці транспортувальних коліс є спеціальний важіль для фіксації їх положення в робоче чи транспортувальне. Зовнішня частина барабану утворює циліндр, який слугує рухомою опорою транспортувальної стрічки.

kartoplesadzhalka6

Фото 6. Нижній барабан

На верхню частину рами монтується верхній барабан з підшипниковими опорами та відомою зірочкою. Верхній барабан є протилежною рухомою опорою транспортувальної стрічки, відносно нижнього барабану. Він забезпечує регульований натяг стрічки, що має вигляд

kartoplesadzhalka7

Фото 7. Верхній барабан

Кільця, на площині якого розміщені 12 корзинок для забору картоплі.

kartoplesadzhalka8

Фото 8. Транспортувальна стрічка

Принцип роботи

У основі роботи стрічкової картоплесаджалки лежить перетворення обертового руху грунтозацепів в конвеєрний лінійний рух стрічки в шахті бункера, що забезпечує послідовне висівання картоплі з певним інтервалом (залежить від передаточного співвідношення зірочок).

Отже, робочий агрегат здійснює лінійний рух вперед, із зачепленою позаду картоплесаджалкою. Це змушує грунтозапечи обертатися, що у свою чергу обертає приводний (ведучий) вал. На приводному валу саджалки знаходиться ведуча зірочка, до якої приєднаний ланцюг. Він з'єднує приводну та відому зірочки за допомогою натяжного ролика, що регулює достатній натяг ланцюга.

kartoplesadzhalka9

Фото 9. Натяжний ролик

У результаті відбувається обертання верхнього барабана та натягнутої на ньому транспортувальної стрічки, яка робить повний оберт, висаджуючи 12 картоплин.Для забезпечення потрібної глибини канавки, відрегульований сошник на початку руху вперед, виконує прогортання землі.

kartoplesadzhalka10

Фото10. Сошник

Для загортання використовується пара дискових окучників, розміщених позаду. Окучники можна провертати один відносно одного, регулюючи об'єм нагорнутої землі та рівень заглиблення в землю. Кут, що утворюють окучники між собою, складає приблизно 30 градусів.

kartoplesadzhalka11

Фото 11. Окучники

Висновки

Картоплесаджалка стрічкова є добрим помічником малим та середнім фермерам (при наявності мотоблока чи мототрактора). При чому посівну площу можна розглядати не тільки в сотках, а й в декількох гектарах. Принцип роботи та конструкція виробу є досить простими, тому і обслуговування не складне. Основні обертові вузли картоплесаджалки виконані на підшипниках та підшипникових опорах для забезпечення надійної та якісної роботи.

У даному виробі передбачені додаткові отвори на рамі для монтажу бункера під добрива, за допомогою яких можна добитись значно кращої врожайності.

Posted in Статьи

×
×

logo

Хотите быть в курсе событий?

Подпишитесь на нашу рассылку