Посадка картоплі з використанням мотоблока

Адрес:
ул. Дружбы, 5
г. Полтава, Украина

Fabricando fabricamur

Созидая, мы творим самих себя

28февраля

Посадка картоплі з використанням мотоблока

Посадка картоплі з використанням мотоблока

З настанням стійкого весняного тепла прогрівається земля, але лишається досить вологою – саме час її обробляти. Відповідо до моделі мотоблока та залежно від характеристик грунту потрібно підбирати обладнання, для його обробки.

Підбір необхідного обладнання

Однозначно будуть потрібними грунтозачепи, оскільки грунт сам по собі не є твердим покриттям, та ще й має значну вологість. Тому для стабільного обертання коліс та унеможливлення пробуксовування використовуємо грунтозачепи.Gruntozacep_zirka_105(380мм)(1).JPG

Фото 1. Грунтозачеп до мотоблока «Зірка-105»

Ще одним важливим елементом та доповненням є обважнювачі, що за допомогою болтового з'єднання кріпляться до грунтозачепів. Їх функція досить проста – навантажуючи додатково мотоблок, обважнювачі забезпечують його стійкість та прямолінійність ходу навіть в самих екстремальних умовах роботи.

Utyazheliteli.jpg

Фото 2. Обважнювачі

Також для деяких видів мотоблоків, де не має осьового диференціала, існує можливість його придбати та встановити на вісь з подальшим закріпленням грунтозачепу. Диференціал забезпечує розворот мотоблока на полі навколо одного з коліс(грунтозачепів).

differencial_yniversalnuy.jpg

Фото 3. Диференціал універсальний

Для тих мотоблоків, що мають диференціал, вмонтований з заводу, кріплення грунтозачепів можа виконати за рахунок півосей.

zirka_035.jpg

Фото 4. Піввісь «Зірка-135»

 Після орання, культивації чи обробки за допомогою фрези, можемо оснащувати наш мотоблок необхідним обладнанням для посадки картоплі. Розглянемо декілька варіантів:

  1. картоплесаджалка стрічкова
  2. картоплесаджалка ланцюгова
  3. комплект для посадки картоплі універсальний

Якщо, обирати за продуктивністю роботи та ефективністю – звичайно картоплесаджалка, при чому не має значення яка – на ваш розсуд, яка більше подобається, оскільки має ряд позитивних сторін:

  • стабільний та рівномірний висів з конкретним кроком
  • можливість регулювання кроку висіву
  • прогортання, посадка та загортання рядка за 1 прохід
  • досить одного оператора
  • наявність бункера для картоплі
  • можливість встановлення бункера для добрив

http://kruchkov.com.ua/images/seyalki/kartofelesagatel_c/kartofelesagatel_c_5.jpg

Фото 5. Картоплесаджалка з мотоблоком «Зірка-105»

Універсальний комплект для посадки картоплі

Та якщо, по якійсь причині картоплесаджалка не підходить, можливо під певний вид рельєфу де розташоване поле, чи мотоблок працює з нею на межі своїх можливостей, або грунт занадто вологий та налипає, не даючи нормально працювати,  в такому випадку є досить цікавий варіант - комплект для посадки картоплі. Він може бути універсальним, для мотоблока «Форте» чи «Зірка-105», але принцип роботи залишається однаковим у всіх випадках.

Фото 6. Комплект для посадки картоплі універсальний

В основі універсального комплекту для посадки картоплі знаходиться рама, яка жорстко з'єднана з мотоблоком. На рамі розташований обертовий вузол, що дає змогу обертати її навколо кріплення на 180 градусів. Фіксація положення відбувається за рахунок ручки, закріпленої на обертовому вузлі. На задній частині рами розташована поперечина, по якій рухаються замки. Замки фіксують окучники, утворюючи кут між ними десь в 15 градусів. Окучники в замках можна регулювати по висоті, коригувати відстань між ними та обертати один відносно одного, забезпечуючи чим самим необхідний об'єм грунту при загортанні картоплі. Діаметр окучника становить 340(360)мм. Також позаду кріпиться стріла яка, має можливість регулювання кута нахилу та розташування по висоті, прогортає канавку під картоплю, але розміщена в протилежному напрямку відносно окучників. Така конструкція забезпечує послідовне виконання дій при посадці картоплі – спочатку утворення канавки, потім загортання висадженої картоплі.

Висадка виконується руками, тому потрібен і оператор мотоблока, і садівник.

Комплект для посадки картоплі для мотоблока типу «Зірка-105»

http://kruchkov.com.ua/images/Navesnoe_oborydovanie/komplekt_dlya_posadki_kartofelya_280/komplekt_dlya_posadki_kartofelya_280(4).jpg

Фото 7. Комплект для посадки картоплі «Зірка-105»

Ця конструкція дещо відрізняється від попередньої зокрема тим, що кріплення окучників виконано у жорсткому вигляді – не має замків, які рухаються по одній прямій, тобто відсутнє регулювання відстані між стійкою окучника – відстань є сталою та не змінною. Також діаметр окучника в цьому варіанті має значення в 280мм. Все інше, зокрема і принцип роботи залишається анологічним.

Комплект для посадки картоплі для мотоблока типу «Форте»

http://kruchkov.com.ua/images/Navesnoe_oborydovanie/Komplekt_dlya_posadki_kartofelya_forte/mb_okuchnik1.jpg

Фото 8. Комплект для посадки картоплі «Форте» на мотоблоці

У варіанті до мотоблока «Форте», принцип дії залишається тим же самим: в положенні активної стріли йде прогортання канавки під картоплю; в положенні активних окучників йде процес загортання висадженої картоплі. Як і в вище згаданих варіантах стріла має можливість регулювання по висоті та є можливість зміни її кута нахилу відносно площини грунту. В цьому варіанті знову з'являються замки, що рухаються на одній прямій та дозволяють зближувати чи віддаляти окучники один відносно одного. Діаметр дисків становить 340(360)мм. Найбільше розходження окучників на поперечині може становити 400мм. Максимальне заглиблення стріли для всіх 3 варіантів становить 200мм.

Принциповою відмінністю комплекту для посадки картоплі «Форте» є те, що зміна стріли на окучники відбувається за рахунок провороту обертового вузла на 90 градусів. Таким чином, при роботі стрілою, окучники знаходяться під ручками мотоблока, а в іншому положенні стріла розміщена позаду (див. фото 8). В перших двох випадках обертання відбувалося зліва на право і навпаки, відносно мотоблока, а тут вперед та назад. Це зумовлено заводським розташуванням ручок мотоблока «Форте», які не дають можливості розміститись стрілі чи окучникам у верхньому положенні.

Висновки

Розглянувши принцип посадки картоплі за допомогою картоплесаджалки та спеціальних комплектів під різні мотоблоки, можна зробити висновки про те, що картоплесаджалка є більш універсальним засобом для цього. Про те, існує можливість використання більш легкої, дешевої, простої, маневреної  конструкції для посадки картоплі. При чому ці комплекти не вступають в глибині посадки та мають можливість регулювання нахилу стріли відносно площини грунту. Ще одним плюсом є можливість регулювання відстані між окучниками, що відсутнє в картоплесаджалці.

Posted in Статьи

×
×

logo

Хотите быть в курсе событий?

Подпишитесь на нашу рассылку